Закриття

Рішенням №4 ХХХ позачергової сесії VIII скликання Мостиської міської ради від 30.05.2022р. роботу закладу припинено.

пʼятниця, 26 лютого 2021 р.

ДО 150-РІЧЧЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ. ДЕКЛАМУВАННЯ ПОЕЗІЇ

Є люди, як свічки -

Згорають, відходять у небуття,

Є люди, як зірки - 

Горять і світять все життя!


Учні початкових класів познайомилися з незвичайною, талановитою людиною, яка стала легендою. Переглядаючи стрічку короткометражного фільму, вони переживали історію життя Лесі Українки, дивувалися її таланту, захоплювалися її героїзмом, сильному характеру.

Діти з захопленням слухали поезію Лесі Українки, а згодом і самі декламували вірші.

неділя, 21 лютого 2021 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ - 2021

 

Українська прабатьківська мово,

До зірок через терни ідеш.

Рідна мово моя пелюсткова,

Ти у серці народу живеш!


 Рідне слово... Воно бринить, хвилює душу. Бо мова українська - то невичерпне джерело, скарбниця народного духу. Вона мелодійна, ласкава, ніжна, багата. Порадник і вчитель тим, хто її любить і шанує, і суддя тих, хто її зневажає. Мова – це голос народу, і доки цей голос звучатиме, доти житиме народ. 

З нагоди Міжнародного дня рідної мови у філії «Липниківський ЗЗСО І-ІІ ступенів» зібралися учні і вчителі, щоб відзначити це особливе і радісне свято. Розпочався день із інформ-досьє «Розмаїття мов», де ведучі свята Рифяк Анастасія і Риф’як Сільвія  разом з учнями 5, 7 класів ознайомили присутніх із розмаїттям мов у світі, цікавими  фактами про них та їхніми особливостями.

Цікаво пройшла інтелектуально-розважальна гра «Веселка», де учасники – команди «Живчики» і «Школярики» змагалися у виконанні завдань. Капітанами були учителі Комарницька С.О. та Пелех С.Я. Оцінювало компетентне журі – учні 8-9 класів.


Цікавинкою був конкурс скоромовок. Спершу учителька української мови Козак М.І. прочитала найдовшу скоромовку українською мовою, яка містить 724 слова і увібрала в себе понад 70 українських скоромовок підібраних за темою. Автором є ведуча Анастасія Смєхова. Згодом учні теж намагалися її виконати і спробувати свої сили у цьому  веселому та корисному занятті.

Закінчився  цей доволі насичений день поетичною п’ятихвилинкою, де учні разом зі своїми наставниками декламували поезію Надії Красоткіної «Малюємо словом».

четвер, 18 лютого 2021 р.

пʼятниця, 5 лютого 2021 р.

БІЙ ПІД КРУТАМИ - 2021

І згадую чомусь я мимоволі

Великих лицарів своїх;

Лежать вони покинутими в полі

І без хрестів могили їх.

О.Олесь

 


29 січня 1918 року в історії України з'явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров'ю, назва якої – Крути. Світова історія знає багато жертв в ім'я ідей, але аналогічної Крутам не було. 1917-1918 роки були дуже важкими для утвердження української державності – йшла жорстока боротьба за владу в Києві. Однак, сподівання українців не були марними. У листопаді 1917 року проголошено Українську Народну Республіку. Це видатна подія в історії українського народу.

З метою вшанування пам’яті 300 студентів-гімназистів у школі було проведено ряд заходів: тематичну лінійку «День пам’яті загиблих під Крутами», годину класного керівника «Згадаємо Крути», бесіду «Крути: трагедія і подвиг», де учні декламували вірші та читали прозу українських авторів про Крути, учителька історії Пелех С.Я. ознайомила учнів з історичними фактами перебігу цих страшних подій в історії України. На завершення діти переглянули фільм «Крути 1918», хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих студентів-гімназистів.

Історія подарувала нам унікальну можливість збудувати незалежну українську державу. Але в наш складний час з новою силою звучать слова відомого українського письменника Уласа Самчука, який у 1992 р. пророче застерігав: «Молодь мусить розуміти, що історія кожної хвилини може подарувати нам нові Крути. І було б дуже недоцільним, коли б та своєрідна героїка без знань, без підготовки, без твердого і послідовно організованого керма перейшла в нашу традицію». І він як у воду дивився, адже історія повторюється знову і ворог у нас – той же. Відтак, українці знову змушені давати відсіч військовій та інформаційній агресії, знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. І знову через сотню років українські бійці демонструють надзвичайно високий патріотизм, повторюючи подвиг героїв під Крутами.

Вічна слава героям Крут!